BEBEK AHŞAP OYUNCAKLAR

   Ahşap oyuncaklar bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken onların zihinsel ve bedensel gelişim süreçlerine de katkı sağlar. Bebekleriniz oyuncaklarla oynarken bir yandan duyusal gelişimlerini tamamlarken bir yandan da ince ve kaba motor kas gelişimlerini desteklerler. El göz koordinasyonlarının oluşumuna büyük oranda katkı sağlayan oyuncaklar, denge koordinasyonu becerilerini ve problemleri çözme becerilerinde geliştirir.

   Oyuncaklarla oynamayı sevmeyen bebek yoktur. Hatta biz ebeveynler bile çoğu kez bebeklerimizle zaman geçirirken onların oyuncakları ile oynamaktan keyif alırız. Bebeklerimiz için oyuncak seçerken onların oyuncaklarla çok fazla fiziksel temas kurduklarını, oyuncakları sıklıkla ağızlarına götürdüklerini unutmamak gerekir. Bu nedenle üzerinde doğal boyaların kullanıldığı ahşap oyuncaklar her zaman daha güvenilir bir tercih olmuştur.

Ahşap Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

   Bebekler oyuncaklarla oynamaya, gününün tamamını oyuncaklarıyla geçirmeye bayılırlar. Onlar seçim yapma, mantıklı düşünme yetisine henüz sahip olmadıklarından önlerine koyduğunuz her şeyle zevkle oynayacaklardır. Siz, her ne kadar oyuncak alırken bazı kriterleri göz önünde bulundursanız da özellikle ahşap oyuncakların tümüyle zararsız olduğunu zannederek çok fazla düşünmeden beğendiğiniz bir oyuncağı alabilirsiniz. Ancak ahşap oyuncakların da boyasından kaplama malzemesine, ahşabın türünden oyuncağın boyutuna kadar birçok faktörünün dikkatle değerlendirilmesi gerekir. Elbette her ahşap, oyuncak yapımına uygun değildir. Bunun için öncelikle zehirsiz, hafif ve yumuşak ağaç türlerinin tercih edildiği oyuncakları almanızı öneririz. Oyuncakların renklendirilmesinde kimyasal azo boyalar yerine kök boya olarak bilinen doğal ve zehirsiz boyaların kullanılmış olması ve ayrıca oyuncaklara parlaklık kazandırmak için kullanılan kimyasal cila ve verniğe de asla yer verilmemiş olmasına dikkat edilmelidir.

Ahşap Oyuncak Çeşitleri

   Ahşap oyuncak seçerken hem kız hem erkek bebeklere hitap eden tüm oyuncak çeşitlerine ulaşmanız mümkün. Ahşap yapbozlar, sihirli bloklar, renkli kuleler, ahşap bebek ve arabalar,  bebeklerinizin motorsal becerilerini geliştirecek eğitici oyuncaklar, aletleri gibi plastik veya peluş oyuncakların neredeyse tümünün ahşap versiyonlarına ulaşabilirsiniz. Ahşap oyuncaklar, plastik oyuncaklara göre daha uzun ömürlü ve dayanıklı oldukları için belki de ailenize sonradan katılacak olan diğer bireylerin de aynı oyuncaklarla yıllarca oynamalarını mümkün kılacaktır.

   MadreNino ailesi olarak sizin ve bebeğiniz için her zaman en iyi, en kaliteli, en güvenilir ve en uygun fiyatlı ürünleri araştırıyor, her ailenin bütçesine uygun geniş ürün yelpazesini sizlere sunuyoruz.  Siz de bebekleriniz için aradığınız her türlü ürünü en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilir, indirimli ve kampanyalı ürünlerimizi takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺199,90
₺249,90
₺349,90
₺399,90
₺249,90
₺299,90
₺1.799,00
₺2.499,00
%28 İndirim
%28İndirim
Kargo Bedava
₺1.799,00
₺2.499,00
%28 İndirim
%28İndirim
Kargo Bedava
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR