BEBEK FIRÇA TARAK

   Bebeğiniz dünyaya geldikten hemen sonra ilk banyosunu hastanede yapar ve sonrasında güzelce saçları kurutulup taranır. Çoğu baba doğumhanenin kapısında beklerken bu ana şahit olmuştur. Bebeğinizin narin tenine saç fırçası temas ederken üzülmüş ve bebeğinize kıyamamış olabilirsiniz. Ama bebekler için üretilen fırçalar son derece yumuşak ve onların hassas cildine zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak yine de doğru bir tarak ve fırça seçmemeniz durumunda bebeğinizin cildi ciddi anlamda zarar görebilir.

Fırça ve Tarak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

   Kendiniz için kullandığınız tarak ve fırçaları bebeğiniz için kullanmanız ne yazık ki mümkün değil. Bebeğinizin hassas cildine zarar verme riskinden dolayı yetişkinlerin kullanımı için tasarlanmış olan tarak ve fırçalar yerine daha yumuşak ve kısa dişli tarakları ya da hassas malzemeden yapılmış olan fırçaları tercih etmeniz çok önemli. Ayrıca alacağınız fırçanın kolay tutulması için geniş saplı olmasına ve kıl yapısının da kolay kuruyacak türden seçilmesine dikkat etmek önemli. Her kullanımdan sonra güzelce temizleyip kurutmanız da hijyen açısından oldukça önemlidir.

Fırça ve Taraklar Başka Ne Gibi Faydalar Sağlar?

   Bebek fırçaları ile bebeğinizin ipeksi saçlarını tararken bir yandan da hassas saç derisine masaj yaparak rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Masaj, bebeğinizin sadece saç derisinin ihtiyacı değildir elbette. Banyo sonrası bebeğinizin cildine sürdüğünüz masaj ve bakım yağlarının ardından tüm vücuduna da yumuşak hareketlerle masaj yapmak için yine saç fırçasını kullanabilirsiniz.

   Bebeğinizin saç derisi, doğumundan sonraki birkaç ay boyunca “konak” adı verilen ve genelde cilt bakımına bağlı olarak zaman içinde azalarak biten bir cilt sorununa maruz kalır. Bu durumun önüne geçmek için yapmanız gereken en önemli şey banyo sonrası bebeğinizin saçlarında sabun ve şampuan artığı kalmamasına dikkat etmek ve saçlarını iyice durulamaktır. Hemen banyo sonrası yumuşayan bu konakları, yumuşak bebek tarağınız yardımıyla yavaş yavaş tarayarak da temizleyebilirsiniz.

   MadreNino ailesi olarak sizin ve bebeğiniz için her zaman en iyi, en kaliteli, en güvenilir ve en uygun fiyatlı ürünleri araştırıyor, her ailenin bütçesine uygun geniş ürün yelpazesini sizlere sunuyoruz.  Siz de bebekleriniz için aradığınız her türlü ürünü en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilir, indirimli ve kampanyalı ürünlerimizi takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺129,90
₺149,00
₺49,90
₺59,90
₺179,90
₺219,90
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR