BEBEK KİTAP – YAPBOZ

Bebeğiniz artık yavaş yavaş büyümeye ve günün belli saatlerinde kendisiyle daha fazla  ilgilenilmesine ihtiyaç duyuyor. Onun beslenmesine, kişisel bakımına, temizliğine, uykusuna gösterdiğiniz sonsuz özen ve ilginin ötesinde şeylere ihtiyaç duymaya başladığını fark ettiniz. Artık çevresine karşı olan ilgisinin artmaya başladığı bu dönemlerde, içinde bulunduğu gelişim dönemine uygun, bu gelişimini destekleyici bir takım gereçlere olan ihtiyacının giderilmesi gerekecektir.

 Bebekler öğrenmeye, çevresinde olup bitenleri anlamaya çabalarken sizin de onun bu isteğini uygun oyuncaklarla gidermeniz önemli bir gerekliliktir. Bebek kitap ve yapbozları böyle bir süreçte sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Bebek Kitap ve Yapboz Çeşitler / Uygun Kitap ve Yapboz Seçimi

Her yaş grubundaki bebeğin ya da çocuğun gereksinimleri farklılık gösterdiği gibi aynı şey yapboz ve kitap seçiminde de geçerlidir. Bebekleriniz kendi yaş gruplarına uygun yapboz ve kitaplar vasıtasıyla hem motorsal becerilerini hem zihinsel gelişimlerini sağlıklı bir biçimde destekleyebilirler. Yapbozlar özellikle 3 yaş altındaki bebeklerin kavramalarına uygun boyutlarda güvenilir ve kanserojen olmayan malzemeden üretilmiş bir özelliğe sahip olmalıdır. Onları zihinsel olarak yormayacak, karmaşık yapıya sahip olmayan, zaman içinde başarma güdülerini tetikleyecek şekilde kolaydan zora giden bir yapboz tercih etmeniz çok doğru olacaktır. Kitaplar ise yine yaş gruplarına uygun boyama kitapları, çok renkli figürlerin bulunduğu masal kitapları şeklinde seçilmeli,  siz okurken onun da resimlere bakarak hayal dünyasını geliştirebileceği ve hikayeyi somutlaştırıcı bir tasarıma sahip olması son derece önemlidir.

Hangi Yaşa Hangi Yapboz ve Kitap Seçilmeli?

 İlk bir yaşa kadar henüz bedensel koordinasyonları gelişmeyen çocukların yapbozlar ile oynaması pek mümkün olmayacağı düşünüldüğünde, bu tür oyuncakların ve kitapların 2-3 yaşlarındaki bebekler için daha uygun olacağını söylemek doğru olacaktır. Bu yaş grubundaki tüm bebekler için yutma riski bulunmayan boyuttaki yapbozları seçmeniz çok önemli.

3 yaş öncesi için daha az sayıda ve kolay birleştirilebilecek basit figürlü yapbozları, blokları, ahşap küpleri tercih etmeniz daha önemlidir. Kitaplar ise daha çok annenin okuyacağı, onların ise dinleyici olarak sürece dahil olacağı şekildeki kitapların arasından tercih edilmelidir.

2-3 yaş sonrası için artık yapbozlar hem parça sayısı hem de karmaşık görseller içerecek şekilde seçilebilir. Masal kitapları da yerini boyama kitaplarına, harfleri, renkleri, nesneleri, meslekleri ve hayvanları öğreten kitaplara bırakabilir.

Bebeklerinizin gelişim dönemini destekleyecek yapboz çeşitleri ve kitaplar için sitemizdeki tüm ürünleri inceleyip beğendiklerinizi sipariş edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR