BEBEK KUNDAKLARI

   Bebekleriniz uykularında sıkça korkarak ve sıçrayarak uyanır. Bu uyanmaların temel sebebi el ve kollarını sürekli hareket ettirmeleridir. Özellikle doğumdan sonraki ilk birkaç ayda bebeğiniz sıklıkla el ve kol hareketleri sebebiyle uykusunun en derin anında bile olsalar uyanırlar. Bu duruma çoğu kez uyku sırasında duydukları bir ses sebep olurken bazen gördükleri rüyalardan dolayı da ani hareketler yapabilirler. Bu, hem onun huzurlu bir uyku uyumasına engel olur hem de sizin bebeğiniz için uyku düzeni oluşturmanızı ve desteksiz uyuma eğitimi vermenizi zorlaştırır.

   Bebek kundaklarının temel işlevi, onların bu ani el ve kol hareketlerini kısıtlayarak uykularından sıçrayarak uyanmalarına engel olmak ve daha kaliteli bir uyku uyumalarını sağlamaktır. Ayrıca bebek kundakları bebeğinize annesi sarılıyormuş hissini de verir ve onun kendini daha güvende hissetmesini sağlar.

Doğru Bebek Kundağı Nasıl Olmalı?

   Bebek kundağı deyince aklınıza hemen sizin bebekliğinizde annenizin yaptığı ve size de tavsiye ettiği, eski usul, bebekleri sıkı sıkı sarmalayan kundaklar gelmesin. O kundaklar ve kundaklama yöntemleri, bebeklerinizin iskelet sağlığını olumsuz yönde etkilediği için eskide kaldı. Bebeklerinizi kundaklarken kollarının ve bacaklarının hiç hareket etmesine fırsat vermeyecek kadar sıkı olmayacak şekilde sarmamalı ve vücudunun yeteri kadar hava almasına da dikkat etmelisiniz.

Bebek Kundak Çeşitleri

   Özellikle doğumdan sonraki ilk birkaç ayda bebeğiniz çok kısıtlı hareket kabiliyetine sahip olduğu ve kol bacak kasları yeteri kadar güçlü olmadığı için bu dönemde çok daha ince, hava alışverişi sağlayan müslin kumaşların kullanılması gerekir. Aylar geçtikçe bebeğinizin hareket kabiliyeti artar ve kundaktan kurtulmaya çalışır. İşte bu dönemde de tulum şeklindeki fermuarlı hazır kundaklar devreye girer. Bu pratik kundaklar sayesinde hem siz bebeğinizi kundaklarken çok rahat edersiniz hem de bebeğiniz çok fazla hareket kısıtlılığı yaşamadığı için sıkıntı çekmez.

Kundak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeliyim?

   Kundak seçerken en önemli şey kundak kumaşının kalitesi ve bebeğiniz açısından güvenli olması. Bebeğinizin uyku esnasında ağız ve burnunu kapatarak nefes almasına engel olmayacak şekilde tasarlanmış olan bir kundak seçmeniz çok önemli. Ayrıca kumaş dokusu da hem mevsime uygun seçilmeli hem hava almalı hem kolay temizlenmeli ve mutlaka %100 pamuktan imal edilmiş olmalı.

 MadreNino ailesi olarak sizin ve bebeğiniz için her zaman en iyi, en kaliteli, en güvenilir ve en uygun fiyatlı ürünleri araştırıyor, her ailenin bütçesine uygun geniş ürün yelpazesini sizlere sunuyoruz.  Siz de bebekleriniz için aradığınız her türlü ürünü en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilir, indirimli ve kampanyalı ürünlerimizi takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺429,90
₺499,90
₺429,90
₺499,90
₺429,90
₺499,90
₺549,90
₺699,90
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR