TUVALET EĞİTİMİ

   Minik bebeğiniz artık büyüyor ve bunun sinyallerini size veriyorsa yavaş yavaş bezden ayrılma zamanı gelmiş demektir. Bebeğinizin yaşamındaki her anı ebeveynler için ayrı bir heyecan ve tatlı bir telaş demek. Öncelikle bebeğinizin yeni bir döneme geçişe hazır olduğunu görmek için iyi bir gözlemci olmanız gerekiyor. Bebeğinizi tuvalete alıştırmak için önce birkaç şeye ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar klozet adaptörü, lazımlık, alıştırma külodu, yumuşak dokulu bir tuvalet kağıdı ya da organik pamuk.

   Tuvalet Eğitimi Ürünleri Nelerdir?

   Çocuğunuza aldığınız birçok ürün gibi tuvalet eğitiminde kullanılan ürünlerin de değişik çeşitleri mevcuttur. Örneğin sızdırmayan kapaklı lazımlıklar. Bu lazımlıklar ev ve ev dışı mekanlarda kurtarıcınızdır, özellikle ilk alışma evresinde sızdırmayan kapağı sayesinde bebeğinizin tuvaletinin geldiği anda hemen ve kolayca kullanmanıza imkan sağlar. Klozet şeklinde olanlar ise bebeğinizin evde her zaman gördüğü ancak ne işe yaradığını bilmedikleri klozetin minyatürü şeklinde tasarlanması ve sadece ona ait olması ile çocuğunuzun dikkatini çekebilir ve korkmadan rahatça ona oturmaya karar verip tuvaletini yapmak isteyebilir. Yine portatif ve taşınabilir olmasından ötürü klozet adaptörleri de minik yavrularınızı tuvalete alıştırmak için kullanılan bir diğer tercihiniz olabilir. Kolay bir şekilde klozetin üzerine konularak kullanılan bebeğinizin işi bittiğinde yine rahatlıkla kaldırıp temizleyeceğiniz bir aparattır.

 Tuvalet Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Bebeğiniz bu dönemde kolaylıkla korkabilir ya da tuvaletini tam tutamadığı için sıklıkla altına kaçırabilir. Bunlar çok normal ve alışılmış davranışlardır. Böyle durumlarda tekrar bez takmak yerine ona renkli, desenli ve organik malzemeden yapılmış alıştırma külotlarından temin edebilirsiniz. Bu külotlar sayesinde bebeğiniz hem bezden kolayca ayrılacak hem de üstüne kaçırma korkusunu yavaş yavaş yenecektir.

   Eğer bebeğiniz bu eğitimi almaya hazırsa zaten size sinyaller vermeye başlayacaktır, bu da işinizin artık oldukça kolay olduğu anlamına gelir. O halde ilk yapmanız gereken erekli malzemeleri alarak ve bebeğiniz için yeni bir döneme hazır bir şekilde beklemeniz olacaktır.

   MadreNino ailesi olarak sizin ve bebeğiniz için her zaman en iyi, en kaliteli, en güvenilir ve en uygun fiyatlı ürünleri araştırıyor, her ailenin bütçesine uygun geniş ürün yelpazesini sizlere sunuyoruz.  Siz de bebekleriniz için aradığınız her türlü ürünü en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilir, indirimli ve kampanyalı ürünlerimizi takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR